Zasady bezpłatnej dostawy

Zasady dotyczące realizacji bezpłatnej dostawy produktów Biohort

Kupujący – Klient
Sprzedający – garden and the city
Przewoźnik – firma transportowa wybrana przez Producenta Producent – Biohort

Producent zapewnia bezpłatną dostawę produktów na terenie Polski na adres wskazany w zamówieniu z zachowaniem warunków jak poniżej.

Dostawa ze względu na zróżnicowaną wagę i rozmiar produktów jest realizowana firmą kurierską (dla małych paczke) lub za pośrednictwem firmy przewozowej (dla produktów gabarytowych).

Produkty zamówione u Sprzedającego po opłaceniu zamówienia trafiają na linię produkcyjną Producenta i są produkowane w konfiguracji wybranej przez Kupującego.

Sprzedający nie uczestniczy w procesie dostawy – proces ten jest koordynowany i opłacany przez Producenta.

Dostawa odbywa się transportem drogowym za pośrednictwem Przewoźnika. – wybranego i opłaconego przez Producenta.

Bezpłatna dostawa nie obejmuje opcji magazynowania produktów ani u Producenta, ani na żadnym innym etapie dostawy.

Usługa ta nie obejmuje także wyboru daty dostawy przez Kupującego – produkt opuszcza fabrykę Producenta niezwłocznie po zakończeniu jego procesu produkcji.

Przewoźnik kontaktuje się bezpośrednio z Kupującym w kwestii daty realizacji dostawy proponując 2-3 możliwe terminy jej zrealizowania.
Kupujący wybiera jeden z zaproponowanych terminów i potwierdza do Przewoźnika.

Wszelkie modyfikacje i ustalenia Kupującego z Przewoźnikiem mogą być dodatkowo płatne i podlegają decyzji wyłącznie po stronie Kupującego i Przewoźnika.
Brak odbioru produktu w żadnym z zaproponowanych terminów skutkuje jego odesłaniem do Producenta a każda kolejna próba jego dostarczenia jest płatna wg. cennika Producenta (zależna od gabarytów i wagi produktu).

Jeśli Kupujący ma określone uwagi co do możliwego terminu odbioru zamówionych produktów, powinien zgłosić je pisemnie na etapie składania zamówienia u Sprzedawcy, który przekazuje je do Producenta na etapie potwierdzenia zamówienia. Możliwość realizacji dodatkowych uwag leży po stronie decyzji Producenta.

Bezpłatna dostawa odbywa się pod warunkiem możliwości podjazdu samochodu ciężarowego o ładowności do 38 t z windą.
Dostawa zamówionych produktów jest realizowana pod wskazany adres – czyli „do wolnej części krawężnika” (tzw. usługa free kerb side).
Bezpłatna dostawa nie obejmuje wnoszenia czy przenoszenia produktu w miejsce ich magazynowania czy montażu (do domu, mieszkania lub do ogrodu) ani żadnych innych dodatkowych usług po stronie kierowcy Przewoźnika.

Produkty są dostarczane z fabryki Producenta w formie do montażu i są spakowane w kartonowe pudła na płasko.

Ze względu na gabaryt przesyłek po stronie Kupującego leży zapewnienie pomocy w rozładunku produktu.

Odbiór produktu od Przewoźnika następuje przez Kupującego na podstawie ilości przesyłek zgodnych z listem przewozowym.
Wszelkie uwagi dotyczące stanu kartonowych opakowań lub ich widocznych uszkodzeń powinny zostać zgłoszone w formie pisemnej podczas odbioru przesyłek.